Ide írhatod a honlap főcímét, ami legfeljebb 75 karakter lehet!

Ide írhatod maximum 250 karakter hosszúságban a honlap leírását ill. szlogenjét. A leírás fontos a weboldal látogatottá tételében, ezért érdemes jól megszövegezni.

Köszöntjük oldalunkon

Tekintse meg szolgáltatásainkat, mi kiválló,hivatalosan elismert képesítéssel ellátott szakemberekkel állunk rendelkezésére.


 

Injektálásos falszigetelés

Az épületeknél általában alkalmazott gravitációs ( furatbaöntés ) falszigetelés, az esetek nagy részében kielégítő megoldást nyújt a kapilláris eredetű falnedvesedések megszüntetésére, de a fal nem megfelelő telítése miatt elég gyakori a hibalehetőség, mivel a falban a bizonytalan terjedés, és nem megfelelő pórustelítés miatt szigeteletlen szakaszok maradhatnak, még a leggondosabb falszigetelés kivitelezés esetén is. Ezeket a hibákat hivatott kiküszöbölni a Németországban már alkalmazott falszigetelés csúcstechnológia a magasnyomású injektálás.

A falszigetelés során a falba 10-14 mm átmérőjű furatokat készítünk, 11-40 cm furattávval, és ezekbe magasnyomású injektáló szelepeket (packereket) rögzítünk. Ezek után egy speciális géppel 10-300bar nyomással jutatjuk be a szigetelőanyagot, mely függően a fal anyagától, nedvességtartalmától, lehet műgyanta, szilikon, vagy kovásító oldat.

Összehasonlításképpen a hálózati víz, mely nyomócsőtörés esetén képes akár néhány perc alatt átáztatni egy vastagabb falat is, 4-6bar nyomással érkezik. A gép által biztosított nyomás és a szelepek nyomás- megtartó-képessége biztos garancia arra, hogy még a legtömörebb építőanyagot is minden pórusában átjárja az ilyen módon bejuttatott szigetelőanyag.

Egy vízre habosodó, kétkomponenses műgyanta injektálásával vízbetöréseket is meg tudunk szüntetni.

 

Falátvágásos falszigetelés

Utólagos falszigetelés - Falvágás (Wall Cut) módszer

A falat szakaszosan átvágjuk, majd az így nyert résben polisztirol lemezt helyezünk, melyet a toldásoknál oldhatatlan kötéssel összeragasztunk, majd az ékelés után a fennmaradó hézagot duzzadó cementemulzióval feltöltjük, mely a hézagban befeszülve biztosítja a felmenő falazat stabilitását.

Mivel az utólagos falszigetelés során beépített szigetelő lemez szinte sosem bomlik el, és ellentétben más utólagos szigetelés technológiákkal a horizontális szigetelési sík folyamatos, valamint a horgonyzó cement stabilitása is állandó.

Különösen alkalmas ez az utólagos falszigetelés rendszer abban az esetben, amikor acéllemezbesajtolást, injektálást műszaki okok miatt nem lehet kivitelezni, például üreges téglaszerkezeteknél, B 30-as falazóblokk, ikersejt tégla, Porotherm, stb. Gépeinkkel ott is tudunk dolgozni, ahol csak 220 Volt feszültség van, de akár olyan területen is ahol egyáltalán nincs villanyáram ellátás.

 

Acéllemezes falszigetelés:

Utólagos szigetelés - acéllemezbesajtolás

Az utólagos szigetelés során a felszivárgó talajvíz útját úgy vágjuk el, hogy a téglasorok közé bepréselt, speciálisan kiképzett, elöl vágóéllel rendelkező, cinkkromátos, korrózióvédelemmel ellátott ,szinuszgörbékkel egymásba kapcsolódó acéllemezt préselünk be, ezáltal az alap egy erős acélkoronát kap, amelynek tartóssága még agresszív talajvíz esetén is meghaladja a 40. évet.

Mivel a lemezek a fal teljes keresztmetszetén áthatolnak, az utólagos szigetelés minősége műszerezettség nélkül is egyszerűen, szemrevételezéssel ellenőrizhető, későbbi karbantartást nem igényel. Az utólagos szigetelés során nincs szükség falbontásra, nem gyengíti az épület statikai állagát.

A besajtolásra alkalmazott szerkezet 50 joule erővel préseli be a lemezeket, melyek a boltívesen kiképzett formájuknál fogva a besajtolás pillanatában rögtön ki is ékelik saját magukat, így az egyéb falátvágási módszereknél alkalmazott ékelés is fölöslegessé válik.

Ez az utólagos szigetelés módszer különösen jó hatásfokkal alkalmazható vert, vályog épületeknél, mivel ezekben a vegyi szigetelés magas szervesanyag tartalmuk miatt csak bizonytalan eredményességgel járna. Az utólagos szigetelés elvégzése után, mivel a fal vízutánpótlást nem kap, természetes párolgással megkezdődik az épület száradása.

Amennyiben műszakilag nem lehetséges közvetlenül az alap fölé besajtolni a lemezeket az alap és a lemez közti téglasorokat erős vízzáró iszapolóhabarccsal vonjuk be. Amennyiben a fal sókárosodást szenvedett tanácsos vegyi sókezelést, fluátozást, esetleg áldozati vakolatot alkalmazni, mivel a sók a levegőből is képes vizet redukálni. A fémlemez típusú utólagos szigetelés csak kapillárisan felszívódó talajnedvesség elleni szigetelésre alkalmas.

Ez az utólagos szigetelés módszer nem alkalmazható csapóeső, épületgépészeti víz, pincék esetén oldalirányból jövő nedvesség. páralecsapódásból származó kondenzvíz ellen. Valamint nem kivitelezhető olyan falaknál ahol nincs összefüggő fuga a téglasorok között.

 

Vegyi szigetelés:

Alapelve, hogy a falszerkezetbe jutó nedvesség útját valamilyen vegyi anyaggal zárjuk el.

Lehet felszíni, vagy a szerkezetbe behatoló (penetráló), vagy a kettő kombinációja.

 


Munkafolyamat részletei :

Ha egy épület pincéje, vagy járdaszint feletti falszerkezete már régebb óta kap a talajból vizet, akkor a nedvesség károkozó hatása mellett megjelennek a különböző sók nitrátok, nitritek, szulfátok kloridok stb. A köznyelv ezeket salétromnak hívja. Leggyakrabban kivirágzás, illetve feltáskásodás formájában találkozunk velük,kapilláris vándorlással bejutnak a szerkezetbe, a kipárolgási zónában feldúsulnak, és a kristálynyomás hatására megduzzadnak,majd kráterszerűen feltáskásítják a festéket, vakolatot.

Ezért mielőtt a tényleges szigetelést elvégeznénk a sókkal kell kezdeni valamit.Először a felszínről kell eltávolítani, majd vegyszerrel a sókat átalakítjuk, azaz a vízben oldódó sókat vízoldhatatlanná tesszük (fluátozás).

Ezután a tégla, beton pórusait véséssel megnyitjuk és olyan anyagot hordunk fel mely a bentlévő, és hozzáadott vízzel reakcióba lépve  kikristályosodik,és  elzárja a kapillárisokat.

Az így szigetelt falszerkezetbe a víz többé nem tud behatolni!

 

Hőtérkép készítés:

Hőkamera - Lakóépületek, irodaházak, üzem épületek, egyéb létesítmények hőkamerás vizsgálata, hőveszteség-mérés.

A thermo kamera (hőkamera) képes kimutatni bármilyen épület hőveszteségét, akár a legkisebb hőkamera - hőtérképeltérést is érzékeli és az alkalmazott szoftver segítségével képpé dolgozza fel. Képes akár négyzetcentiméterenkénti szám-adatszolgáltatásra is. Különösen fontos ez a jelenlegi és a folyamatosan emelkedő árak tükrébehőkamera - hőtérképn. Egy panel épületnél a hőkamera segítségével képesek vagyunk, akár milliméter pontossággal behatárolva a hőszigetelés hiányosságait, így akár lokális hőszigetelésre is mód nyílik és nem szükséges a teljes épületet hőszigetelni. Pl: ha egy nagy panelos épületnél a két betonréteg közötti polisztirol hőszigetelés a gyártás során károsodott, ez belső pára-lecsapódást, penészesedést, gombásodást okozhat. Amennyiben az így keletkezett folytonossági hiányt lokalizáltuk a hőkamera segítségével, a problémát részleges habinjektálással megszüntethetjük.

Kimérhető a rosszul záródó ablakoknál elszökő hő, akár egy centiméteres ablakszigetelési hiány is a hőkamera használatával. Valamint szükség esetén láthatóvá tehetjük a túlmelegedő elektromos kapcsolókat, biztosítékokat, vezetékeket.

 

Betonszerkezetek vízzáróságának kialakítása elkristályosítással

Amennyiben a vasbeton szerkezet 1 hónapnál régebben készült a csomópontoknál egy speciális ék profilú gyémánt görgővel hornyot alakítunk ki.

Majd a csomópont környékét előkészítjük az anyag befogadására, és savazással megnyitjuk a beton pórusait.

Ezek után elkezdjük a szerkezetet nagy nyomású vízzel permetezni.

Majd mérést végzünk, oly módon, hogy a felszínt szárazra töröljük, ha szükséges, géppel por szárazra melegítjük a felszínt, majd kapacitív nedvességmérővel megmérjük, hogy a beton belseje telítődött e vízzel.

Ezután a háromszög profilú horonyba beinjektáljuk a Plug tömítőt.

Majd a teljes felületet két rétegben bevonjuk olyan anyaggal, mely a betonba jó mélyen behatol (penetrál).

4 Napig a kezelt részt nedvesen kell tartani, ezalatt az alkalmazott anyag mélyen behatol, és tűkristályok alakulnak ki, a beton teljes vízzárósága kialakul.

A bevonat szemben az akril gél injektálással teljes egészében ellenőrizhető, a kristályosodási folyamat nem áll le és ameddig nedvesség éri fokozatosan hatol beljebb, idővel akár 50 cm. Vastag falat, födémet is átjár.

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 35
Tegnapi: 33
Heti: 88
Havi: 76
Össz.: 69 862

Látogatottság növelés
Oldal: Utólagos falszigetelés I.
Ide írhatod a honlap főcímét, ami legfeljebb 75 karakter lehet! - © 2008 - 2024 - utolagos-falszigeteles.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »